Reportéři ČT - Podíly projektu IZIP ve Švýcarsku

Neznámá švýcarská společnost získala podíl a vliv v projektu IZIP.

IZIP, neboli elektronická zdravotní knížka, je nešťastně narozené dítě, které má však pozoruhodně tuhý kořínek. Aniž by projekt do zdravotnictví přinesl slibované úspory a více informací o pacientech, stál už více než miliardu korun. Vedení VZP proto dalo IZIPU poslední šanci: buď se ho podaří rozjet, nebo skončí. Naše reportérka Aneta Snopová ovšem vypátrala, že tak snadné to nebude. Majitelé IZIPU, tedy europoslanci Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký, totiž své podíly v rychlosti přenechali neznámé švýcarské společnosti, která tak bude mít na IZIP i v budoucnu podstatný vliv. Kdo je vlastníkem firmy, do které potečou peníze pojištěnců, není vůbec jasné. Jisté je jen to, že naše nové informace zaskočily i členy správní rady VZP.

Videozáznam reportáže: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/

Přidat komentář

Komentáře - 11 příspěvků


Související články

Desítky milionů pro spřátelenou firmu ve zdravotnictví

Redakce Medical Tribune zjistila další případ, jak se ze zdravotnictví ztrácejí desítky milionů korun. Jde o propojení firmy Aquasoft s ministerstvem zdravotnictví a státní institucí IPVZ...

 

Byznys IKEM: Stroj stojí 400 tisíc, nemocnice platí 800

Protikorupční policie šetří nákupy zdravotnického materiálu v elitní nemocnici IKEM. Ověřuje podezření, že 'anonymní' obchodní firma Kardio Port dodává materiál až za dvojnásobek ceny, za kterou ho pořizuje u výrobce. Kardio Port může například defibrilátor koupit od výrobce za 400 tisíc korun, IKEM jí však za stejný přístroj zaplatí 800 tisíc. Ročně tímto způsobem IKEM nakoupí materiál za 400 milionů.

 

Petici „SOS zdravotnictví“ podpořilo:
32 876 signatářů
Výpověď podalo:
3 837 lékařů
Do odchodu zbývalo:
5 dní 9 hodin 58 minut 53 vteřin

Memorandum

Dokument, kterým byla ukončena akce Děkujeme, odcházíme, obsahující sedm bodů.

VÍCE INFO

Aktuální problém

Vláda porušuje základní pravidla pro jednání Tripartity, přináší na ní témata již odsouhlasená vládou.
 

VÍCE INFO

10 věcí

10 věcí, které jsme se dozvěděli díky vzpouře lékařů.

VÍCE INFO