Korupce

Jedním z problémů, na který se lékaři snažili v průběhu akce Děkujeme, odcházíme poukázat, bylo netransparentní a leckdy podivné hospodaření v českých nemocnicích. Předražené zakázky, podezřelé nákupy přístrojů a léků přes prostředníky či nevyjasněné majetkové poměry některých manažerů českého zdravotnictví se díky tomu staly terčem nejen médií, ale i odpovědných činitelů. V tomto oddíle chceme upozorňovat na netransparentní a podezřelé věci ve zdravotnictví i jednotlivých nemocnicích, naleznete zde i shrnutí nejzávažnějších kauz.

Desítky milionů pro spřátelenou firmu ve zdravotnictví

Redakce Medical Tribune zjistila další případ, jak se ze zdravotnictví ztrácejí desítky milionů korun. Jde o propojení firmy Aquasoft s ministerstvem zdravotnictví a státní institucí IPVZ...

 

Číst více

Byznys IKEM: Stroj stojí 400 tisíc, nemocnice platí 800

Protikorupční policie šetří nákupy zdravotnického materiálu v elitní nemocnici IKEM. Ověřuje podezření, že 'anonymní' obchodní firma Kardio Port dodává materiál až za dvojnásobek ceny, za kterou ho pořizuje u výrobce. Kardio Port může například defibrilátor koupit od výrobce za 400 tisíc korun, IKEM jí však za stejný přístroj zaplatí 800 tisíc. Ročně tímto způsobem IKEM nakoupí materiál za 400 milionů.

 

Číst více

Audit IZIP naznačuje milionové úlitby spřáteleným firmám

Desítky milionů korun, které Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) posílá na provoz systému elektronických zdravotních knížek IZIP, končí u společností, jež s knížkami nemají nic společného. Ukázaly to výsledky auditu, který si VZP nechala zpracovat a které dnes zveřejnil server Aktuálně.cz. Účetnictví společnosti podle auditorů navíc obsahuje řadu nepřesností. Zástupci IZIP se k výsledkům auditu nevyjádřili.

Číst více

Reportéři ČT - Podíly projektu IZIP ve Švýcarsku

Neznámá švýcarská společnost získala podíl a vliv v projektu IZIP.

Číst více
Petici „SOS zdravotnictví“ podpořilo:
32 876 signatářů
Výpověď podalo:
3 837 lékařů
Do odchodu zbývalo:
5 dní 9 hodin 58 minut 53 vteřin

Memorandum

Dokument, kterým byla ukončena akce Děkujeme, odcházíme, obsahující sedm bodů.

VÍCE INFO

Aktuální problém

Vláda porušuje základní pravidla pro jednání Tripartity, přináší na ní témata již odsouhlasená vládou.
 

VÍCE INFO

10 věcí

10 věcí, které jsme se dozvěděli díky vzpouře lékařů.

VÍCE INFO