Komentáře

Komentář k zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

20. června se poprvé od čtvrteční stávky se sešla vláda se zástupci zaměstnavatelů a odborů, takzvaná tripartita, kde měla být projednávána i první části zdravotnické reformy.

Číst více

Zlomené srdce zn. IKEM

Tu větu Leoše Hegera si člověk musí přečíst několikrát – aby se ujistil, že nemá vlčí mlhu. A skutečně, ministr nemůže odvolat ředitele kliniky IKEM Jana Malého jen „na základě řečí.“ Tak co kdyby ho vyhodil proto, že Malý svým zavilým odporem ke zveřejnění podezřelé smlouvy s firmou Kardioport porušuje příkaz ministra, protikorupční strategii jeho úřadu i vlády a teď i zákon o přístupu k informacím?

Číst více

Věřte lékařům. Ale kterým?

Leoš Heger, lékař a ministr, představuje svou zdravotní reformu, kudy chodí. David Rath, lékař a stínový ministr, kudy chodí, Hegerovy návrhy kritizuje. Lékař proti lékaři.

Číst více

Kampaň Děkujeme, odcházíme (Martin Engel)

Co začalo na jaře roku 2010 jako heslo Děkujeme odcházíme, změnilo se na podzim v profesionálně vedenou kampaň. Jejím cílem nebylo vyhnat lékaře do emigrace nebo pryč ze zdravotnického systému, právě naopak. Naším zájmem bylo zlepšit jejich pracovní podmínky tak, aby čeští nemocniční lékaři naopak houfně neodcházeli.

Číst více
Petici „SOS zdravotnictví“ podpořilo:
32 876 signatářů
Výpověď podalo:
3 837 lékařů
Do odchodu zbývalo:
5 dní 9 hodin 58 minut 53 vteřin

Memorandum

Dokument, kterým byla ukončena akce Děkujeme, odcházíme, obsahující sedm bodů.

VÍCE INFO

Aktuální problém

Vláda porušuje základní pravidla pro jednání Tripartity, přináší na ní témata již odsouhlasená vládou.
 

VÍCE INFO

10 věcí

10 věcí, které jsme se dozvěděli díky vzpouře lékařů.

VÍCE INFO